15 Temmuz Anıtı tamamlanıyor

2 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen proje en kısa sürede tamamlanarak açılışı gerçekleştirilecek.

Ünlü Heykeltıraş Oğuz Ertürk tarafından tasarlanan ve Mamak Caddesi üzerinde inşa edilen anıt, hain darbe girişiminde tankların karşısında destan yazan halkımızın cesaretini simgeleyecek. İstanbul ve Ankara’da hain darbe girişiminde şehit düşen kahramanlarımızın birer yıldızla temsil edileceği anıt 15 metre yüksekliğinde olacak. Anıt içerisinde darbe girişiminde yaşanan olayların görselleri ile birlikte 15 Temmuzun sembol isimlerine de yer verilecek. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “15 Temmuzu hiçbir zaman unutturmayacağız. Bu milletin içinden çıkıp bu millete hainlik yapanları gelecek nesillere iyi anlatmamız lazım” dedi.

15 Temmuz Anıtının Mamak Caddesi üzerinde inşa edilmesinin iki temel sebebi bulunuyor. 15 Temmuz gecesi Mamak’ta bulunan kışlalardan hareket eden tanklar Mamak Caddesi üzerinden yürütüldü ve bu cadde üzerinde durduruldu. Aynı zamanda cadde Mamak’ın en işlek caddelerinden birisi ve gelip geçen herkes bu anıtı görecek. 15 Temmuzun bir milat olduğunu dile getiren Akgül, “O gece millet sadece FETÖ’yü yenmedi, FETÖ’nün arkasındaki büyük güçleri de yendi” dedi.

Bir önceki yazımız olan Afet durumunda çocuğunuzla nasıl buluşacaksınız? başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir