Gazeteci Atılay Kayaoğlu yaşamını yitirdi

Hürriyet Gazetesi’nde 38 yıl boyunca spor ve foto muhabirliği yapan, evli ve 1 çocuk babası Atılay Kayaoğlu, yaklaşık 7 yıl önce Bodrum’un Bitez Mahallesi’ne yerleşti. Atılay Kayaoğlu, 2 yıl önce yakalandığı böbrek ve karaciğer kanseri hastalığı nedeniyle, geçen Şubat ayının ortalarında, Bodrum’daki özel bir hastanede tedaviye alındı. 

Ardından İstanbul’a sevk edilen Atılay Kayaoğlu, geçen hafta İstanbul’da ablasının evinde istirahata çekildi.

Sağlık durumu ağırlaşan Atılay Kayaoğlu, bugün saat 16.30 sıralarında yaşamını yitirdi. Kayaoğlu’nun ölümü, basın camiasında büyük üzüntüye sabep oldu.

Atılay Kayaoğlu’nun eşi Bahar Kayaoğlu, Atılay’ın sağlık durumu son günlerde iyice ağırlaşmıştı. Ama o asla kendisini kötü hissetmiyordu. Hastanedeyken bile, ‘Hadi eve gidelim’ diyordu. Ablasının evine geldik, şu anda Etiler’deyiz. Yanında sürekli bir hemşire ve doktoru vardı. Son nefesini yitirirken de yine gerekli müdahaleler yapıldı. Ancak kurtaramadık, çok üzgünüm dedi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi Atılay Kayaoğlu’nun cenazesinin 31 Mart cuma günü, Levent Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir