Kosova Devlet Bakanı, Keçiören Belediyesini ziyaret etti

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Bakan Demiri, Çanakkale Savaşı’nda Kosova’dan gelen birçok gencin de şehit düştüğünü hatırlatarak, 15 Temmuz’da Türkiye de çok şehit verdi. Bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. O gün sizler için çok dua ettik. Bizde o gece kimse uyumadı. Gücümüz yettiği kadar Türk halkına cumhurbaşkanına ve hükümete destek verdik dedi.

Batı medyasının 15 Temmuz darbesiyle ilgili yanıltıcı bilgiler verdiğine dikkat çeken Demiri, Cumhurbaşkanının insanları meydanlara çağrısını duyunca rahatladık. Ertesi gün Türk halkına ve Cumhurbaşkanına destek mitingi düzenledik. Yenikapı mitingine şehit aileleri ile birlikte ben de katıldım. İnşallah bir daha ne 15 Temmuzlar ne de Srebrenitsa katliamları tekrarlanmaz. Bu yapılanları unutmayalım, unutturmayalım diye konuştu.

Belediye Başkanı Mustafa Ak da, Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Kosovalı ve Bosnalı askerlerin savaşa gönüllü olarak katıldıklarını vurgulayarak, Bizler için çok değerlisiniz, çünkü o zamanlar o bölgede asker toplama yoktu. Osmanlı Devleti’ne, ümmetin savaşına destek sağlamak için gönüllü geldiler. Sizlerle gönüllerimiz birdir. 15 Temmuz dışarıda sıradan, küçük bir darbe gibi gösterilmek isteniyor ama Türkiye’yi Suriye gibi iç savaşa sürüklemek istediler. Türkiye’yi bölmek için hazırlıklarını bile yapmışlar. Sergiledikleri oyunu milletimiz boşa çıkardı ifadelerini kullandı.

Mustafa Ak konuğuna kahve fincanı takımı hediye ederken, Bakan Demiri de Başkana Ak’a Osmanlı döneminden kalan Sinan Paşa Cami ve Taşköprü’nün resmedildiği tabloyu takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Gölbaşı Belediyesi 52 yaşında başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir