Taşdelen, miniklerin Çanakkale heyecanını paylaştı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Güç Koleji ilkokul öğrencilerinin düzenlediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi etkinliğine katıldı. Öğrencilerin tiyatro ve müzikal gösteriler sunup şiirler okuduğu törenin sonunda Taşdelen’e plaket sunuldu.

Taşdelen öğrencilerden söz aldı

Güç Koleji öğrencilerinin hazırlayıp sahneye koyduğu Çanakkale Savaşı’nda 15’lilerin hikayesinin anlatıldığı oyunu ilgiyle izleyen Başkan Taşdelen, çocuklardan Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü seveceklerine dair söz aldı.

Çanakkale Zaferi’nin önemini vurgulayan Taşdelen, Çanakkale bizim tarihimiz ve dünya tarihi açısından çok önemlidir. Çanakkale Zaferi Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözüdür. Çanakkale Zaferi olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti ve Kurtuluş Savaşı olmayacaktı. Sevgili çocuklar, bu ülke kolay kurulmadı, sizler yaşınız ilerledikçe bu ülkenin ne kadar zor şartlarda kurulduğunu anlayacaksınız. Şunu unutmayın her şey vatan, bayrak, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk sevgisi ile başlar. Önce bunları seveceğiz tamam mı, söz mü diye konuşurken, çocuklar da hep bir ağızdan ‘söz’ diye karşılık verdiler.

Güç Koleji Müdürü Yılmaz İnan etkinliğe katılımlarından dolayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür ederken, okulun kurucu temsilcisi Mete Özmen, Taşdelen’e teşekkür plaketi takdim etti.

Bir önceki yazımız olan AK Partili Ayşe Keşir, Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı: “Cumhurbaşkanlığı Sistemi Türkiye’yi güçlendirecek” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir