TİKA’dan Etiyopya’ya sağlık desteği

TİKA, Etiyopya’da sağlık alanında gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA, Etiyopya’nın Somali Eyaletinde bulunan Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezine tıbbi ekipman desteği verdi.

Somali Eyaletinin Başkenti olan Jijiga’ya 50 kilometre mesafede yer alan Kabribayah şehrinde bulunan Kadın ve Çocuk Sağlığı Merkezine ultrason cihazı, doğum yatağı, hasta yatağı, muayene sedirini de içeren toplamda 15 farklı kalem tıbbi ekipman yardımı gerçekleştirildi.

TİKA tarafından temin edilen malzemeler, düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Törende konuşan Kabribayah Sağlık Grup Başkanı Abdullah Sultani, şehirlerindeki tek ultrason cihazının TİKA katkılarıyla hastanelerinde olduğunu belirterek, “Daha önce Jijiga’ya gidiliyordu, TİKA’nın yapmış olduğu ekipman temini ile kısa sürede günlük hizmet verdiğimiz hasta sayısında artış görüldü. Bu büyük bir destek oldu, Türk halkına teşekkürlerimizi iletiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kabribayah şehri Belediye Başkan Vekili Fartum Hasan Ali ise yaptığı konuşmasında; Bunlar bizim için hayat farkı yaratacak malzemeler ifadesinde bulunarak, TİKA’ya teşekkürlerini dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan down Sendromlu çocukları kabul etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir